Історія появи контейнера для перевезень

Творцем і батьком контейнера для перевезень вважається американець Malcolm McLean. Існує багато легенд як йому прийшла в голову ідея про створення щільного скриньки для утримання товару і легкий спосіб перевантаження його з місця на місце. Найпопулярнішою історією створення вантажного контейнера загальноприйнято вважати те, що коли Малколм ще, будучи водієм вантажного транспорту, стояв і дивився, як робочі вивантажують машину груженную бавовною і чіпляють мішки з товаром на гачки крана, які вантажили його на судно. І думав він, що як зручно було б вантажити все за один раз, а можливо навіть з вантажним автомобілем.

Впровадження контейнерів для перевезення вантажів

Судно для перевезення контейнерівДев'ятнадцять років тому, коли компанія Малколма налічувала понад півтори тисячі вантажних автомобілів, ідея почала втілюватися в реальність. Малколм був унікальний тим, що він не тільки створив контейнер, а ще й судно для перевезення контейнерів, а так само автомобільну контейнерний майданчик. Кількома роками пізніше, компанія Малколма налічувала за все Америці приблизно тридцять сім терміналів практично по всім Сполученим Штатам. Транспортна компанія займала п'яте місце і була дуже популярною. На початку п'ятдесятих років двадцятого століття Малколм купив за сім мільйонів доларів, на ті часи це були колосальні гроші, судноплавну компанію Pan-AtlanticSteamship, яка пізніше була перейменована в SeaLand, що передбачало комбінований вид перевезень, а саме по морю і по суші. Малколм Маклін переобладнав нафтоналивний танкер "Ideal X" під судно для перевезення контейнерів. Було звичайно і багато нюансів на переконання влади, транспортних компаній, суднових портів переобладнати порти під транспортування контейнерів, а так само в переконанні вигідності цього виду перевезення.

Як сприйняли контейнерні перевезення клієнти

Що ж стосовно клієнтів, що користуються контейнерними перевезеннями, то з цим якраз не було ніяких питань. Клієнти швидко вхопилися за цей метод, так як він обходився, чи, ні, на двадцять п'ять відсотків дешевше у порівнянні з автомобільними. Так само не було мороки з навантажувально-розвантажувальними роботами, економили багато часу, і забезпечили набагато кращу схоронність вантажу – тим самим забезпечивши зниження, а в деяких випадках і непотрібність страхових витрат. На початку війни у В'єтнамі, зброя поставлялася американським солдатам дрібними партіями, що ускладнювало лідирування американських військ на війні. Малколм запропонував свої послуги, які миттєво відкинули, але подолавши масу бюрократичних нюансів, Малколм все ж домігся свого та щомісяця постачав по тисячі контейнерів з вантажем у В'єтнам.

Успіх контейнерних перевезень в світі

Історія розвитку контейнерних вантажоперевезеньКомпанія Малколма зайняла вісімдесят відсотків від усіх морських перевезень. І майже через п'ятнадцять років SeaLand стала лідируючою компанією на ринку мульти модальних перевезень. У цій компанії налічувалося більше двадцяти семи тисяч контейнерів, тридцять шість контейнеровозом, і представництвом більш ніж у тридцяти провідних портах світу. Якщо вас цікавить історія розвитку контейнерних вантажоперевезень - прочитайте відповідну статтю.