Яким чином перевозяться небезпечні вантажі

Небезпечні речовини перевозять виключно за наявності спеціального дозволу. Водія інструктують з правилам перевезення кожного. Маршрут руху з небезпечним вантажем вибирають найоптимальніший: з невеликою інтенсивністю руху і самим рівним профілем.

Швидкісний режим руху визначається в кожному конкретному випадку, але найчастіше він не більше 30 км/год, а оптимальним інтервалом між автомобілями буде не менше 50 м, а при поганій видимості, а так само рух транспорту під ухил може досягати і 250 м.

Транспортування залежить від типу небезпечного вантажу

Яким чином перевозяться небезпечні вантажіПри русі водій зобов'язаний бути особливо уважний до дорожньої обстановки, вести автомобіль без різких змін швидкості, стежити за показаннями манометра за тиском у цистерні. Якщо воно перевищить 1,5 мПа, водій повинен накрити цистерну від сонячних променів (поставити в тінь). Для кожної речовини є свої вимоги. Які необхідно суворо дотримуватися. При роботі зі скрапленим газом слід побоюватися отруєння. Вдихання повітря з 10%-вим вмістом зріджених газів вже викликає запаморочення. Великі концентрації викликають задуху. Автомобілі-цистерни для перевезення рідкого палива, мастил і скраплених газів можуть випускатися у вигляді паливо - і маслозаправщиков і використовуються не тільки для перевезень, але навіть для заправок автомобілів (літаків, тракторів, комбайнів).

Існує 9 класів небезпечних вантажів. На всіх без винятку небезпечних вантажах зміцнюють кольорові ярлики, які вказують на їх властивості та ступінь небезпеки (маркування небезпечних вантажів).

При необхідності фахівці компанії вантажоперевізника надає послуги транспортування небезпечних речовин допоможуть з визначенням класу небезпеки вантажу і пояснять специфіку його транспортування, що забезпечить вам спокій і впевненість в безпеці процесу. Кожна речовина вимагає особливого підходу. Наприклад, балони зі стисненим газом транспортують, в більшості випадків, в горизонтальному положенні. Вентилі балонів в обов'язковому порядку повинні бути оснащені ковпачками з металу. У такому разі кузов автомобіля облаштовують стелажами, у яких є відповідні клітинки розміром балонів. Завантажують і вивантажують балони виключно вручну.

Перевезення небезпечних вантажів цистернами

Масло, бензин, дизельне паливо, гас (рідкі нафтопродукти) перевозять зі складів до паливозаправочним і маслозаправочным точкам в автомобілях-цистернах або бочках з металу. У більшості випадків метод перевезення бензину визначається методом зберігання палива. Часто паливо зберігають у підземних цистернах містких за обсягом. У зв'язку з цим найбільш поширеним способом перевезення палива є перевезення в автомобілях-цистернах, які дозволяють швидко і без істотних втрат зробити перекачування великої кількості бензину безпосередньо в сховищі. Після необхідного наповнення цистерни на штуцер навертають заглушку, яка забезпечує повну герметичність наливної горловини. В'язкі нафтопродукти, а саме деякі сорти масел, бітуми, мазут, перевозяться в підігрітому стані, що забезпечує їм необхідну плинність. Їх транспортують у цистернах. Стінки таких цистерн мають термоізоляцію. Компанія «Європейські транспортні системи» використовує тільки самий сучасний і безпечний транспорт для перевезення небезпечних речовин.

Серед в'язких нафтопродуктів найчастіше транспортується топковий мазут і різні сорти нефтебитумов.

Транспортування зріджених газів (наприклад - перевезення кисню) здійснюють в балонах або автомобілях-цистернах. Всі без винятку цистерни повинні мати обов'язковий захист від розрядів статичної електриці. Так само необхідно мати теплоізоляцію або захисний кожух, який оберігає їх від перегріву під сонячними променями.