Як ми перевозимо вибухові матеріали

Термін вибухові матеріали (ВМ) складається з двох термінів – самі вибухові речовини (ВР) та засоби ініціювання (зі). Що ж таке вибухові речовини? Це певні хімічні сполуки або суміші, здатні під дією зовнішніх імпульсів, самостійно поширюватися з дуже великою швидкістю хімічної реакції, за якої утворюються газоподібні продукти і виділяється тепло.

Що таке небезпечні вибухові речовини

До таких речовин відносяться:
 • Тротил;
 • Амоніти;
 • Амонали;
 • Вибухові напівпродукти утилізації;
 • порох і т. д.
Що таке засоби ініціювання? Це зовнішні джерела імпульсу при яких здійснюється вибух:
 • Електродетонатори;
 • капсуль-детонатори;
 • вогнепровідний шнур;
 • детонаційний шнур і інші.
Сама перевезення небезпечних матеріалів відбувається на підставі ряду дозволів, які видають органами внутрішніх справ згідно необхідним заявою від керівника підприємства.

Як охороняється перевезення небезпечних матеріалів

Як охороняється перевезення небезпечних матеріалівКрім цього потрібні копії дозволів на придбання вибухових матеріалів, а в певних випадках, необхідна копія дозволу на право провадження підривних робіт (робіт з ВМ). Охорона вибухових матеріалів під час перевезень здійснюється працівниками підрозділів Державної служби охорони при МВС України або відомчої воєнізованої охорони, які озброюються вогнепальною зброєю. У разі охорони вибухових матеріалів відомчою воєнізованою охороною в дозволі на транспортування небезпечних вантажів зазначаються особи, що охороняють вантаж у дорозі, а також дані про зброю. Без дозволу органів внутрішніх справ можна перевозити:
 • Вибухові речовини, засоби ініціювання, прострільні і вибухові апарати централізовано залізничним та водним транспортом із заводів-виготовлювачів на склади ВМ за дозволами на зберігання вибухових матеріалів;
 • З одного складу на інший одного підприємства в межах області (міста) за нарядами-накладними, а так само до місць проведення вибухових робіт - за нарядами-путівками.
Як ми перевозимо вибухові матеріали Всі дозволи на перевезення даного класу небезпечних вантажів оформляються в орган внутрішніх справ за клопотаннями керівників організацій. До початку перевезення небезпечних вантажів, а в даному випадку вибухових матеріалів автомобільним транспортом перевізник повинен у порядку, визначеному Правилами перевезення небезпечних вантажів, отримати в органах Державтоінспекції дозвіл на таке перевезення. Перевезення вибухових матеріалів здійснюється в спеціальних автомобілях, призначених для перевезення і тимчасового зберігання вибухових матеріалів усіх підкласів та груп сумісності типу EX/III за ДОПНВ (Дорожні перевезення небезпечних вантажів). Даний вид перевезень - це складний і відповідальний процес, який під силу таким професіоналам, як ТОВ "Європейські Транспортні Системи".