Історія розвитку контейнерних вантажоперевезень

Контейнерні перевезення є одним з найважливіших видів перевезень з усіх наявних на даному етапі розвитку вантажоперевезень. Але настільки високий рівень розвитку контейнерних перевезень був не завжди. Перші контейнери почали використовуватися з 1920-х років на транспортних ринках США, Західної Європи. Ви також можете ознайомитися з суміжній статтею на цю тему.

Ранній етап розвитку контейнерних вантажоперевезень

Фірми в той період перевозили вантажі тільки в своїх контейнерах, які були, як правило, малої місткості і при цьому не були стандартизовані. Крім того модульні контейнери користувалися в основному лише як додаткова упаковка, що забезпечує вантажу додаткову збереження. Місця перевантаження контейнерів обладналися спеціальним підйомним обладнанням, але на той час вони не мали, як зараз, необхідних захоплень, пристосувань для цього і толком не кріпилися на платформах. З часом, для економії бюджету на доставку вантажу від виробника до споживача, транспортування в контейнерах стала використовуватися ще активніше. Для подальшого розвитку потрібні контейнери великих розмірів. Їх винахідником вважається Малькольм Маклін який протягом тривалого часу працював експедитором і шукав вирішення питання про спрощення обробки вантажу. Пізніше ним був винайдений фітінг. Фітинг служив для підйому і кріплення контейнерів на транспортний засіб і ще для з'єднання контейнерів між собою. Це обладнання суттєво зменшило кількість витрат на найману робочу силу для зміцнення контейнера.

Перша масова перевезення вантажу контейнерами

25 квітня 1956 р відбулася перша відправка стандартних двадцяти футових контейнерів, вона була відправлена у кількості п'ятдесяти восьми штук, з Нью-Йорка в Х'юстон уздовж східного узбережжя Сполучених Штатів. Таким чином, значно зменшився час обробки вантажу, і значно меншою стала і ціна, вона знизилася від шести доларів до шести центів за тонну перевезеного вантажу. Так як вони вперше використовувалися в ролі морського перевезення контейнерів, вимоги до безпеки такого виду вантажоперевезень були опрацьовані міжнародною морською організацією. Трохи пізніше комітет з міжнародним морським перевезенням виробив нові стандарти для популярних на сьогоднішній день ISO контейнерів, ці норми використовуються і по сьогоднішній день і є нормою для морських контейнерних перевезень. Основним принципом цієї прийнятої системи є стандартизація всіх розмірів контейнерів. Наша компанія має великий досвід роботи з контейнерними перевезеннями вантажів, зателефонувавши нам, ви зможете отримати всю потрібну інформацію, а так само успішно здійснити доставку вашого вантажу з допомогою контейнерів.