Схоронність вантажу під час перевезення негабаритної

Негабаритним вантажем вважається вантаж, який перевищує хоча б один з нижче перерахованих параметрів: - Висота вантажу складає більше чотирьох метрів; - Ширина вантажу перевищує 2 метри 55 сантиметрів; - Вага становить понад 38 тонн. Зазвичай негабаритний вантаж – це вантаж, який не можна розібрати, і подомный вантаж перевозять не демонтуючи (рекомендуємо вам ознайомитися з рекомендаціями наших фахівців з перевезення негабаритного вантажу).

Що потрібно для організації перевезення негабаритної

Що потрібно для організації перевезення негабаритноїДля організації безпечного перевезення негабаритної, перш за все, потрібно уточнити які саме параметри у подаваного транспорту під завантаження, а саме його вагу, довжину і ширину. Володіючи такою інформацією про виді перевезення негабаритного вантажу, ви зможете розрахувати, чи підходить Ваш вантаж за параметрами під подається транспорт. Далі потрібно розрахувати максимальне навантаження на одну вісь автотранспорту. Потрібно правильно розрахувати центр ваги вантажу. Дуже рідко зустрічається негабаритний вантаж правильної форми, де центр ваги припадає на його середину. Найчастіше це нерівномірний вантаж і його центр ваги зміщений. При неправильному розміщенні вантажу може статися так, що під час будь-якого маневру вантаж зіскочить в будь-яку сторону. Так само під час виконання повороту транспортний засіб може перевернутися на бік. І ще при виконанні гальмування транспорту вантаж може зійти з петель і опинитися поверх кабіни. Перш за все, безпека перевезення негабаритного вантажу залежить від дотримання ПРАВИЛ, встановлених для всіх учасників руху. Перевезення негабаритного вантажу потрібна особлива обережність і уважність водія. Навантаження на осі автотранспорту повинна бути такою, щоб не перевищувати встановлену виробником максимальну норму.

Правильна перевезення негабаритного вантажу

При перевезенні негабаритного вантажу водій зобов'язаний постійно контролювати якість закріплення вантажу, його рівномірне розташування, якість фіксації, а так само загальний його стан. Перевозити великоваговий вантаж дозволяється, якщо вантаж не обмежує огляд водієві з будь-якого боку, якщо вантаж ніяк не впливає на стійкість транспортного засобу, вантаж не створює шум, забруднення навколишнього середовища і не піднімає за собою пил. Якщо вантаж виступає за межі автотранспорту, ззаду більш ніж на один метр і з боків більш як на сорок сантиметрів, то він повинен бути позначений спеціальними відмітками «великогабаритний вантаж». При обмеженій видимості дороги, тумані, вночі вантаж повинен бути позначений спереду білим світлоповертачем або ліхтарем, а ззаду червоним. Безпечне транспортування негабаритного вантажу полягає, насамперед, у специфічному темпі ведення транспортного засобу, а саме в швидкісному режимі. Швидкість руху транспортного засобу не повинна перевищувати шістдесяти кілометрів на годину по дорогах, і не перевищувати п'ятнадцяти кілометрів на годину при русі на мостах.

Обов'язки водія при негабаритної перевезення вантажу

Обов'язки водія при негабаритної перевезення вантажуВодій не має права відхилятися від встановленого маршруту, управляти транспортним засобом під час ожеледиці, перевищувати швидкість руху, робити зупинку на узбіччі дороги або паркуватися в спеціально позначених місцях для паркування. Якщо виникла несправність транспортного засобу або відбулося зміщення або вантаж став менш фіксованими, то перевезення потрібно негайно припинити до усунення проблеми. Тому що це впливає на безпеку учасників дорожнього руху і навколишнього середовища. Гальма повинні бути обов'язково справними в транспортному засобі, а так само справний стоянкове гальмо. Тільки досвідчені люди можуть скласти спосіб безпечного кріплення вантажу, розрахувати центр ваги і розподілити навантаження на осі транспортного засобу, врахувати всю специфіку транспортування негабариту. Для доставки вантажу в цілості й схоронності водій повинен дотримуватися всі правила з перевезення негабаритного вантажу і тільки при безпечне водіння, кріплення вантажу та обережності це можливо.